MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ - NA PALUBE JEDNOROŽCA

 

V AREÁLI AUPARKUSADE JANKA KRÁĽA V BRATISLAVE

SOBOTA 1. JÚNA 2013 / 10:00 - 16:00

RODINNÁ AKCIA

 

Tlačová správa: 05. 06. 2013

                  

         V sobotu 1. júna 2013 sa v Bratislave konalo viacero podujatí pri príležitosti Medzinárodného dňa detí. Jedno z najväčších podujatí pripravilo občianske združenie Moonlight camp, ktoré sa už tretí rok úspešne venujeme inkluzívnemu vzdelávaniu a podpore nadaných detí zo sociálne znevýhodneného prostredia. V lete pre ne organizuje 10 dňové zážitkové divadelno - športové tábory vo Vysokých Tatrách zamerané na poznávanie fauny & flóry a počas školského roka realizuje aktuálne už druhý ročník projektu NA PALUBE JEDNOROŽCAceloročné kurzy herectva, 1. pomoci a Hip – hopu. Súčasťou projektu je 5 dňové sústredenie vo Vysokých Tatrách, veľká celodenná akcia rodinného typu v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa a premiéra divadelného prestavenia Malý princ v divadle GunaGu. Nad projektom prevzal záštitu starosta Petržalky Vladimír Bajan. Výber detí prebieha v spolupráci s odborom školstva a sociálnych služieb na príslušných Mestských úradoch v Bratislave.

 

            Podujatie sa konala v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa, kde PRIŠLO príjemne a užitočne stráviť MDD na RODINNÚ AKCIU a užiť si NAPLNO deň množstvo ľudí. DETI mali možnosť po REGISTRÁCII, kde dostali HRACIU KARTU, informačný leták a fľašu minerálky Zlatá studňa absolvovať 20 STANOVÍŠŤ v celom sade s ATRAKTÍVNYMI SÚŤAŽAMI, ukážkami TECHNIKY a práce. (Polícia, Hasiči, Horská služba, Vojaci, Kynológovia..)  Po úspešnom absolvovaní zadania dostali na zadnú stranu HRACEJ KARTY pečiatku s písmenom. Po zozbieraní všetkých vylúštili tajničku TO HLAVNÉ JE OČIAM NEVIDITEĽNÉ. Každé dieťa, ktoré malo správne vyplnenú tajničku dostalo svoju FOTKU VÍŤAZA, balónik, rôzne darčeky a bolo zaradené do žrebovania o atraktívne ceny. Tlačiareň, tablet, 10-dňový pobyt v zážitkovom divadelno-športovom tábore vo Vysokých tatrách, poukážky na nákup v Auparku, voľné vstupenky do multikina Cinema city, či lístky na koncert skupiny ELÁN. Hlavnú cenu pre svoju rodinku vyhralo jedno z 1400 registrovaných detí  a so svojimi rodičmi a súrodencom pocestujú na predĺžený víkend do Grand hotela Matej v Banskej Štiavnici, kde pre nich pripravili ubytovanie na dve noci s polpenziou v termíne podľa vlastného výberu a aby sa im cestovalo pohodlne, tak im spoločnosť IMPA Bratislava, autorizovaný predajca a servisný partner Škoda (Dealer roka 2012 a 2013) venuje na víkend auto ŠKODA NOVÁ OCTÁVIA COMBI.

Počas dňa sa o pohodlie a zábavu detí staralo viac ako 100 ľudí, za čo im patrí veľká vďaka. Na stanovištiach sa predstavili: Polícia SR, Hasičský a záchranný zbor SR, Horská záchranná služba Malá Fatra, Emergency asistent system a Life Star Emergency, Bratislavská kynologická záchranná brigáda, Vnímavé hračky a Detské centrum Olivo, Kultúrne zariadenia Petržalka, Hniezdo záchrany, Orbis institute, Športové turnaje.sk, Nadácia LINAJE, Cultus Slavica, Ozbrojené sily SR - Ženijný prápor Sereď, Regrutačná skupina, Vojenská polícia, Wattsenglish a ďalší...

 

            ABSOLVENTI KURZU PRVEJ POMOCI SPOLU S PROFESIONÁLMI ÚSPEŠNE PREDVIEDLI SIMULOVANÚ ZÁCHRANNÚ AKCIU.

 

         Počas dňa bolo pripravených množstvo SPRIEVODNÝCH AKCIÍ A ATRAKCIÍ, ako- workshopy, skákacie nafukovacie hrady, čitáreň, fotenie, meranie zraku a kásting do pripravovaného detského projektu Barborky Rakovskej.

 

         Na PÓDIU VYSTÚPILI detský umelci a hostia. O efektný úvod sa postarala ČESTNÁ STRÁŽ Ozbrojených síl SR so svojim show programom. Celý program moderovali ABSOLVENTI KURZU HERECTTVA.  Úspešné vystúpenie predviedli aj deti z tanečnej školy Mateja Chrena a Katky Štumpfovej – DANCE COOL, deti z Tanečného štúdia ASSOS NELUX BRATISLAVA, D“LADIES - MAJSTERKY SVETA V HIP-HOPE, ABSOLVENTI KURZU HIP-HOPU a ďalší kamaráti.

        

         ABSOLVENTI KURZOV, ktoré počas roka organizovalo a realizovalo Občianske združenie Moonlight camp, si prevzali DIPLOM z rúk starostu Petržalky Vladimíra Bajana.

        

         Na záver celého podujatia vystúpil bez nároku na honorár EGO a predviedol perfektnú show, ktorú ukončil fotením a autogramiádou.

 

Za najdôležitejšie však považujeme, že sa naplnili naše očakávania a počas trvania akcie, teda od 10:00 do 16:00 hodiny prišlo príjemne a užitočne stráviť MDD na rodinnú akciu približne 3500 usmiatych a spokojných ľudí a registrovalo sa 1400 detí. Ďakujeme.

         Veľké poďakovanie patrí všetkým ľuďom, čo sa na tomto projekte akýmkoľvek spôsobom  podieľali a je nám cťou konštatovať, že sa spolu stretneme aj v roku 2014 - Na palube jednorožca III. 

Ďakujem za Váš čas.

 

S úctou,

Marcel Nemec                                                                    

 

Ďakujeme z úprimného srdca za dôveru a podporu našim partnerom.

 

                  Moonlight camp 

 

         

P L A G Á T:

I N Z E R C I A :

 

 

PROMO 1. ROČNÍK:

I N Z E R C I A:
 
MEDIÁLNY VÝSTUP: