MDD 2019

Milí priatelia, prijmite prosím POZVANIE na jednu z najväčších osláv Dňa detí v Bratislave. MDD Na palube jednorožca už po ôsmy krát tradične v areáli Auparku a Sade Janka Kráľa. V nedeľu 2. júna od 10tej do 17tej.

Nejedná sa o komerčne ladenú akciu. Snahou je, ukázať, že sa dá deň stráviť príjemne a užitočne a hlavne spoločne –rodinne. Deti dostanú pri registrácii (priamo v Auparku od 10tej do 14tej) HRACIU KARTU a LETÁK. Vlani počas dňa akciu navštívilo viac ako 10.000 ľudí. Registrovalo sa, teda hralo s nami skoro 2.000 detí. Každoročne je v celom Sade Janka Kráľa fantastická atmosféra. 20 atraktívnych stanovíšť, policajné auto, motorka, sanitka, hasiči, zábavná zóna, čitáreň, meranie zraku, canisterapia, workshop, množstvo maskotov. Som hrdý, že na akcii je mobilná jednotka z NTS a dospelí (rodičia) môžu priamo na akcii darovať krv a zatiaľ sa ich deti dozvedia všetko podstatné o krvičke, hlavne to, aká je vzácna. Informácie pre potenciálnych darcov: Ráno pred odberom - darca by mal prísť oddýchnutý, vyspatý, vypiť asi pol litra čaju alebo vody, zjesť ľahké beztukové raňajky - rožok, med, džem alebo banán. Minimálne šesť hodín pred odberom nefajčite, aspoň 12 až 14 hodín nepite alkohol a deň pred odberom sa nevystavujte psychickej a telesnej námahe. Vynechajte tréningy či návštevu posilňovne. Darovanie krvi vám zaberie iba hodinu a môže rozhodnúť o záchrane ľudského života. Na stanovišti polície je policajné auto, do ktorého si môžu sadnúť, pustiť húkačku, vyskúšať vysielačku. Je tam aj sanitka, či hasičské auto. Na stanovišti Červeného kríža sa naučia deti a aj rodičia, ako sa poskytuje Prvá pomoc, na ďalšom si zas môžu posadiť svoj vlastný kvietok Na každom stanovišti môžu zažiť deti niečo úplne iné, poučné, motivačné, zábavné. Z viacerých názvov jednotlivých stanovíšť sa dá vyčítať zadanie = zážitok, ktoré je pre deti pripravené.

Vstup na akciu je zdarma! Súčasťou akcie je aj celoslovenská súťaž družstiev v poskytovaní Prvej pomoci pre deti ZŠ. Bude sa konať v sade v čase od 11tej do cca 14tej. Odborným garantom súťaže je prezident SČK doc. MUDr. Viliam Dobiáš, PHd., ktorý sa pravidelne akcie účastní osobne.
 

Posledná hodinka je už tradične na pódiu za Auparkom. Program začne naozaj štýlovo a exkluzívne – Show Čestnej stráže OS SR, vyhodnotíme hru – vyžrebujeme troch výhercov a po koncerte Tomáša Bezdedu je pripravená mega penová párty! (cca 20 minút) Je to naozaj zážitok a nielen pre deti. Príďte sa pozrieť, srdečne pozývam aj Vás s celou rodinkou. A ak sa Vám bude páčiť, dajte to vedieť svetu... :-)